Jdi na obsah Jdi na menu
 


Waltz

O waltzu se říká, že je to nejromantičtější tanec a představuje procházku zamilované dvojice růžovým sadem. Waltz také bývá nazýván pomalým valčíkem, což poukazuje na jistou příbuznost s rychlejším vídeňským valčíkem. Oba tance jsou sice na tři doby, ale pohybově moc společného nemají. Waltz je také jeden z nejtěžších standartních tanců, ale kdo ho umí zatančit, vypadá na parketu doopravdy úchvatně.

Tango

Tango je velmi vášnivý a dramatický tanec. Vyskytují se v něm prudké pohyby hlavou i tělem. Pro některé tanečníky je to oříšek, ale dá se to zvládnout, záleží na tom, jak moc chcte být v tangu dobří. V tangu je většinou těžké rozeznat rytmus (hlavně proto, že u tanga je většinou slyšet i cha-cha), ale i to se dá pylným tréninkem naučit.

Vídeňský valčík

U valčíku je velmi zajímavé, že si každý myslí, že ho umí.Problém je ovšem v tom, aby pár šel rovně. Většinou se stane, že se páru po chvilce hrozně zatočí hlava a to se pak sotva udržíte na nohou. Také jinak řečeno, valčík je další z náročných tanců.

Quickstep

Quickstep je také velice náročný tanec, který nedává tanečníkům možnost k odpočinku. Už jeho název nám prozrazuje, že je to rychlý tanec (quick - rychlý, step - krok). Dokonce ani někteří opravdu dobří tanečníci nedovedou quickstep zatančit, tak, že vás to ohromí. Je to velmi zvláštní tanec. Jako byste jenom běhali do rytmu hudby.

P.S.: Omlouvám se, že nemám nic o Slowfoxtrotu, ale prozatím s ním nemám zkušenosti 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář